BEE PROPOLİS® Sıkça Sorulan Sorular

BEE PROPOLİS® Extract & Tincture kaç damla almalıyım?
Doktorunuz yada Sağlık danışmanınız tarafından başka bir şekilde önerilmediği taktirde.
Yetişkin: Tavsiye edilen günlük 10-20 damladır. Rahatsız olduğunuz dönemde günlük 3 doz alabilirsiniz. Günlük 10-20 damla genel sağlık için yeterlidir.
Çocuklar: (1 & 7 yaş arasındaki) Tavsiye edilen günlük 5-10 damladır. Rahatsız olduğunuz dönemde günlük 3 doz alabilirsiniz. Günlük 5-10 damla genel sağlık için yeterlidir.

BEE PROPOLİS® Bağışıklık sistemimin desteklemek için ne kadar kullanmalıyım?
Yetişkinlerde günlük 10-20 damla kullanılması uygundur. Çocuklarda günlük 5-10 kullanılması uygundur.
Yetişkin: İlk başlangıç olarak günde 5 damla ve giderek arttırılır.
Çocuklar: (1 & 7 yaş arasındaki) İlk başlangıç olarak günde 2-3 damla ve giderek yavaş yavaş arttırılır.

BEE PROPOLİS® kimler kullanamaz?
Hamile ve emziren bayanlar, 1 yaş altı çocuklar için üzerinde yeterli klinik çalışma yapılamadığından dolayı bu dönemlerde kullanılmasını önerilmemektedir.

BEE PROPOLİS® Her hangi bir yan etkisi var mı?
Arı ürünlerine alerjisi olanlarda zaman içerisinde ürtiker kasıntı, ciltte kızarıklık görülebilir. Bu gibi durumlarda ürünün kesilmesi ve doktorunuza başvurmanız önerilir. Hamile ve emziren bayanlar, 1 yaş altı çocuklar için üzerinde yeterli klinik çalışma yapılamadığından dolayı bu dönemlerde kullanılması önerilmemektedir.
Yetişkinlerde; İlk kullanımda vücudunuzun bu ürüne karşı alerjik olup olmadığını görmek için 5 damla gibi hafif dozajlarda başlayınız.
Çocuklarda; İlk kullanımda vücudunuzun bu ürüne karşı alerjik olup olmadığını görmek için 2-3 damla gibi hafif dozajlarda başlayınız.

BEE PROPOLİS® uzun vadede güvenli midir?
Bee Propolis uzun vadede kullandıgınızda bağışıklık sistemini düzenleyerek yaşam kalitenizi arttırmaya yardımcı olacaktır.

BEE PROPOLİS® hayvanlar üzerinde kullanılabilir mi?
Evet, insan vücudu gibi Bee Propolis hayvanlarla aynı şekilde kullanılabilir.

BEE PROPOLİS® muhafazası ve son kullanma tarihi nedir?
Bee Propolisi serin ve ışıktan koruyarak muhafaza ediniz. Çok soğuk ortamda dibe çöme ve donma yapabilir. Her zaman ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Paketin üzerinde üretim ve sok kullanma tarihleri yer almaktadır. Üretim tarihinden itibaren son kullanma tarihi 2 yıldır.

BEE PROPOLİS® Arı sütü ile aynı mıdır?
Kesinlikle hayır, Arı Sağlığının kaynağı Bee Propolis'dir.

Propolis dünyada aynı mıdır? Dünya'da en kaliteli Propolis nerededir?
Propolis'in kimyasal bileşenleri çok önemlidir ve ülkeden ülkeye değişir. Propolis'in değişkenliği arıların bitki, tomurcuk ve filizlerinden topladıklarıyla değişkendir. Ancak yapılan klinik çalışmalarda BEE PROPOLİS® Brezilya propolisi, Amazon ormanlarındaki bitki çeşitliliğinden dolayı daha yüksek bir seviyeye Bioflovanoids, Artepillin C (etken madde) içerdiği ve diğer ülkelerden gelen propolis ile karşılaştırıldığında daha etkili olduğu klinik çalışmalarla belirtilmiştir.

BEE PROPOLİS® Brezilya'dan ithal edilmiştir.
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni ile 10/02/2015 tarih ve 35 VKS 02 15-047 sayılı izni ile Brezilya'dan ithal edilmiştir.

UYARI: BEE PROPOLİS® Doğal bir Arı ürünü Besin tamamlayıcılarıdır. Kesinlikle İlaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Takviye edici gıdadır.
Ürünümüz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır.
Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunamaz ve bulunmamaktadır.
Yukarıdaki bilgiler Propolise ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, Propolis ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.